Gdzie podążamy, czyli KIERUNEK 1.5

Bóg powołał ten kościół i postawił nas w tym mieście i z nim związana jest nasza przyszłość. Kościół ten powinien przede wszystkim działać na zewnątrz, być otwarty na ludzi i odpowiadać na ich potrzeby. Dlatego, idąc za Jezusem, który powierzył nam zadania /Mt 22:37-39/ i /Mt 28:19-20/ obraliśmy kierunek, który nazwaliśmy Kierunkiem 1.5

Kierunek 1.5 - to:

1 - jedna Wizja wyrażona naszą Misją
5 - pięć Celów, które pomagają nam zrealizować Wizję

WIZJA - to stworzony obraz czegoś, wyobrażenie, zamysł. Naszą wizją jest:
Duży Kościół w małym mieście

MISJA - to ważne zadanie zlecone do wykonania. Wiemy, dlaczego coś robimy:
Żyjemy naśladując Jezusa kochając Boga i ludzi, głosząc wszystkim Chrystusa i razem tworząc Kościół.

CELE - to coś, do czego się dąży, coś, co chce się osiągnąć. Wiemy, co mamy robić. Nasze cele wynikają z zadań jakie Jezus powierzył każdemu z nas /Mt 22:37-39/ i /Mt 28:19-20/. Są nimi:

1. Uwielbienie - to wspólne świętowanie Bożej obecności w nas.
  2. Społeczność - to wspólne tworzenie kościoła we wszystkich jego aspektach.
  3. Ewangelizacja - to głoszeniem każdemu słowem i czynem Dobrej Nowiny o Chrystusie.
  4. Uczniostwo - to osobisty i wspólny rozwój i wzrost w stawaniu się uczniem Jezusa.
  5. Służba - to służenie ludziom w działaniach wewnątrz i na zewnątrz kościoła.