Najczęściej Zadawane Pytania

Czy jesteście Kościołem zarejestrowanym w Polsce?

Tak. Kościół Boży w Chrystusie został zarejestrowany 27 lutego 1988 roku. Obecnie jest wpisany do Rejestru Kościołów i Związków Wyznaniowych, prowadzonych przez Departament Wyznań MSWiA, do działu A, poz.28. Kościół Boży w Chrystusie jest kościołem charyzmatycznym, należącym do nurtu kościołów ewangelicznych. Lokalne zgromadzenia członków Kościoła to Zbory (tak jak nasz, tj. Kościół In Plus), na których czele stoi pastor. Mają one charakter autonomiczny i każdy z nich posiada osobowość prawną. Kościół Boży w Chrystusie jest ich federacją. Więcej można się dowiedzieć na stronie głównej www.kbwch.pl w zakładce o nas.

Czy można po prostu do Was przyjść, czy trzeba się jakoś zapisywać?

Kościół to otwarte miejsce dla ludzi, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby uczestniczyć w naszych niedzielnych spotkaniach lub innych wydarzeniach.  Na żadne z nich nie trzeba się zapisywać.

Jak wyglądają Wasze nabożeństwa?

Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 10.00. Spotkanie trwa około 90 minut i składa się z czasu wspólnego wielbienia Boga, nauczania Słowa Bożego jak i modlitwy o konkretnych ludzi. Spotkania charakteryzuje spontaniczność zarówno w modlitwie jak i w uwielbieniu. Po spotkaniu otwarta jest kafeteria, gdzie można napić się kawy, zjeść ciasto i porozmawiać.  Dodatkowo, czynna jest nasza biblioteka.

Co podczas nabożeństwa robią dzieci?

W osobnych salach organizowane są zajęcia dla dzieci podzielonych na odpowiednie grupy wiekowe. W tym czasie prowadzone są również zajęcia z katechetyki w ramach lekcji religii dla dzieci objętych pozaszkolnym programem nauczania z religii. Dla maluchów udostępniana jest odrębna sala, gdzie mogą przebywać wraz ze swoimi opiekunami.

Jak wygląda sprawa ślubów i pogrzebów?

Obie te posługi, aczkolwiek odmienne w swoim charakterze, są pełnione przez pastora naszego Kościoła nieodpłatnie. Nasza pomoc w tych uroczystościach jest uzależniona od życzeń osób zainteresowanych w dostępnym dla nas zakresie i po wcześniejszych uzgodnieniach. Zawierane w naszym Kościele śluby nie mają skutku cywilno-prawnego, dlatego też osoby chcące zawrzeć związek małżeński powinny w tym celu udać się do właściwego sobie Urzędu Stanu Cywilnego. Pochówku dokonujemy na cmentarzu miejscowym lub innych cmentarzach, zgodnie z życzeniem rodziny.

Jaki jest wasz stosunek do rozwodów?

Uważamy, że rozwód jest tragedią dla każdego członka rodziny. Staramy się służyć wszelką pomocą potrzebną do uratowania i uleczenia rodziny, dlatego też prowadzimy w ramach Kościoła służbę Poradnictwa dla Małżeństw, ale niestety zdarzają się sytuacje, gdzie następuje rozwód. Wówczas każdy przypadek jest traktowany przez nas całkowicie odrębnie i indywidualnie.

Czy ludzie po rozwodach, lub będący w innych nieuporządkowanych sytuacjach życiowych mogą do was przyjść?

Jezus powiedział, że nie potrzebują zdrowi lekarza, lecz ci, co się źle mają (Mt 9:12), dlatego Kościół działając na podstawie Jego Słowa otwiera się na każdą osobę, bez względu na sytuację życiową w której aktualnie się znajduje.

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do nas.