Naga Ewangelia - Andrew Farley

SZARON
Ewangelizacja
Wypożyczona

Co, jeśli chrześcijaństwo jest prostsze, niż myślisz, bardziej wyzwalające, niż się spodziewasz i piękniejsze, niż mógłbyś to sobie wyobrazić?

Bóg przeznaczył nam obfite życie, pełne pokoju i radości. Dlaczego więc tak wielu chrześcijan, choć myśli, że o relacji z Jezusem wie już wszystko, wciąż zmaga się z poczuciem winy, presją, lękiem i znużeniem? Autor przeszedł tę drogę i znalazł odpowiedź, którą dzieli się w tej wyjątkowej książce, pokazując, że pełne, a zarazem proste chrześcijaństwo jest możliwe.
Andrew Farley porusza tematy kluczowe dla każdego wierzącego, m.in.:
  • Co to naprawdę znaczy żyć życiem Jezusa?
  • Czy powinieneś prosić Boga o przebaczenie?
  • Dlaczego nie musisz skrupulatnie rozeznawać, jakie decyzje podjąć, by były zgodne z wolą Bożą?
  • Co Bóg myśli o dziesięcinie?
  • W jakie pułapki najczęściej wpada współczesny Kościół?

Książka w konkretny i bezkompromisowy sposób zachęci cię do weryfikacji twojego sposobu postrzegania chrześcijaństwa i oczyszczenia ze wszystkiego, co przysłania lub zniekształca jego prawdziwe sedno. Stanie się tym samym jasną pochodnią w mroku twoich zmagań, wątpliwości, lęku czy poczucia winy.
Tylko prawdziwa i czysta, naga Ewangelia może naprawdę zrewolucjonizować życie, czyniąc je kompletnym i pełnym pasji. Przyjmij ją i odpocznij w Jezusie!

Dr Andrew Farley jest nauczycielem Biblii w kościele, który od ponad pięćdziesięciu lat mieści się na wysokich równinach zachodniego Teksasu. Andrew jest autorem kilku bestselerowych, chrześcijańskich pozycji i częstym mówcą w kościołach i na ewangelizacjach. Andrew jest również wykładowcą lingwistyki na Texas Tech University i mieszka w Lubbock w Teksasie z żoną Katharine i synem Gavinem.

Skąd wiadomo, że żaglówka jest ustawiona z wiatrem? Może na to pytanie odpowiedzieć żona autora tej książki, będąca kapitanem żaglówki – wtedy, kiedy łódka ślizga się na falach. Skąd wiemy, że tak się dzieje? Staramy się usłyszeć szum. Niniejsza książka pokazuje, jak ustawić żagle naszego życia, by wypełnił je wiatr prawdy i by jak najlepiej współpracowały z Bożym Duchem. Przeczytaj tę książkę i usłysz szum.
-Leonard Sweet, autor bestsellera So Beautiful: Divine Design for Life and the Church

Nasza kultura krzyczy: „Produktywność!” i często się zdarza, że również kościół przyjmuje i dalej rozprzestrzenia tę mantrę. „Łaska” to często używane słowo, rzadko jednak rozumiemy jego głębię i prawdziwe znaczenie. Andrew Farley w Nagiej Ewangelii odkłada na bok religię, pokazując nam wiarę i wolność, jakie Bóg nam przeznaczył w obfitym i roziskrzonym życiu.
-Anne Jackson, mówczyni i autorka Mad Church Disease

To wspaniały „podręcznik” o tym, jak odrzucić wszelkie religijne podróbki i przyjąć wyzwanie, by być po prostu zwykłym człowiekiem, pozostając zarazem zdrowym w wierze chrześcijaninem.
-Steve Arterburn, założyciel i prezes New Life Ministries

Czytając książkę Andrew Farley’a Naga Ewangelia przypomniałem sobie moje własne, przemieniające wiarę spotkanie z Jezusem, kiedy po raz pierwszy pojąłem tę niezwykłą ideę przemienionego życia. To przesłanie całkowicie mnie odmieniło i dlatego bardzo się cieszę z książki Andy’ego, będącej ugruntowanym w Biblii podręcznikiem o tym, jak współczesny, tkwiący w martwym punkcie chrześcijanin, może doświadczyć wolności. Jeśli nie chcesz już dłużej nosić maski z napisem: „Super-chrześcijanin”, jeśli jesteś wewnętrznie znużony i zniechęcony, przeczytaj tę książkę i niech wolność, jaką daje Jezus, stanie się Twoim udziałem.
-Mary DeMuth, autorka Daisy Chain

Naga Ewangelia to inteligentnie napisana i niezwykle intrygująca książka. Zawarta w niej mądrość i poglądy mogą przynieść wiele dobra w Twoim Kościele czy małej grupce. Ta książka to lektura obowiązkowa!
-Dave Stone, starszy pastor Southeast Christian Church

Przesłanie, jakie Andrew Farley zawarł w Nagiej Ewangelii, jest niezbędne dla współczesnego Kościoła; jest konieczne, abyśmy mogli cieszyć się udanym życiem, autentycznie skoncentrowanym na Chrystusie.
-John Best, dr teologii, były profesor Nowego Testamentu, literatury i egzegezy w Dallas Theological Seminary

Od niemal trzech lat wspólnie z Adrew Farley’em prowadzę programy radiowe i telewizyjne. Jest wnikliwym nauczycielem i autorem, którego Bóg obdarzył umiejętnością przekazywania sensu Pisma Świętego z niezwykłą prostotą. Przejrzystość jego przekazu odnowi ducha każdego wierzącego; będzie też wołać do zagubionych. Ta książka to samo sedno jego przesłania, które pojawia się w idealnym momencie, kiedy Stany Zjednoczone, a także cały świat, poszukują odpowiedzi. Naga Ewangelia to nieposkromiona prawda.
-Chip Polk, współzałożyciel i dramatopisarz, Ragtown Gospel Theater