Szleństwo Boga, prawdziwa historia wskrzeszonej wiary - Nik Ripken i gregg Lewis

Szleństwo Boga, prawdziwa historia wskrzeszonej wiary

Nik Ripken i gregg Lewis

Arka
Świadectwa życia

Czy szedłbyś za Jezusem nawet wtedy, gdybyś niczego nie rozumiał?

Nik Ripken przeszedł z naśladowcami Chrystusa ze wzgórz stanu Kentucky do rozdartej wojną Somali. Doświadczając cierpienia we własnej rodzinie, rzeczywistości wojny dookoła siebie i systematycznego niszczenia pracy, do której czuł się powołany, czasami był bliski załamania. Czy to możliwe, że Bóg jest dobry, skoro życie jest tak straszne? Czy Chrystus mógł panować zwycięsko nad dniem, w którym kilku jego przyjaciół zginęło męczeńską śmiercią za wiarę? Czy w Chrystusie jest rzeczywiście moc – niezależnie od okoliczności?

Popioły Somali sprawiły, że Ripkenowie podróżowali po całym świecie, by wysłuchać historii ponad sześciuset wierzących w ponad sześćdziesięciu krajach. To byli ludzie, mężczyźni i kobiety, wystarczająco twardzi i gotowi, by iść z Jezusem przez prześladowania. Ci wierzący wołają, wraz ze świadkami z Biblii, że Jezus jest tego warty: On jest warty oddania mojego życia, życia mojej żony lub męża i życia moich dzieci.

Jak wiara może przetrwać, a nawet rozkwitać, tam, gdzie panują mroki grzechu, rozpaczy i beznadziei? Dołącz do Nika, gdy opowiada, jak uczył się od prześladowanych wierzących: „Jak naśladować Jezusa, kochać Jezusa i chodzić z Jezusem dzień po dniu?”. Może wolelibyśmy raczej żyć jak ludzie ze świata, zamiast robić te „szalone” rzeczy, których chce od nas Jezus. Ale czy naprawdę mamy większą radość niż ci, którzy idą najmroczniejszymi, najbardziej szalonymi ścieżkami? A jeżeli nie mamy, to co z tego wynika? Czy Bóg naprawdę wystarcza? Niech na twoje pytania odpowie książka „Szaleństwo Boga”.

NIK RIPKEN jest ekspertem w dziedzinie prześladowań kościoła w kontekstach muzułmańskich. Przez dwadzieścia pięć lat służył jako misjonarz, głównie w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Jest autorem wielu artykułów i w około sześćdziesięciu krajach prowadził rozległe badania na temat prześladowanego kościoła i wierzących wywodzących się z islamu.