Podstawowe elementy życia chrześcijańskiego - Watchmann Nee

RHEMA
Doktryna

Spis treści

1. Dwie zasady postępowania: Zasada życia czy zasada dobra i zła: Czy złapałeś się kiedyś na tym, że miałeś trudności w ustaleniu, co jest dobre i pobożne? Wychowano nas w oparciu o zasadę dobra i zła, ale teraz, gdy jesteśmy chrześcijanami, nasza norma jest bardziej wzniosła – żyjemy w oparciu o Boże życie! W tym zmieniającym życie rozdziale Watchman Nee odsłania przed nami to praktyczne zagadnienie, jakim jest prowadzenie życia w oparciu o zasadę życia.
  2. Sposób budowania kościoła: Przyświeca nam dziś na ziemi pewien cel – jest nim zbudowanie kościoła, który jest Ciałem Chrystusa. W rozdziale tym uświadomisz sobie, w jaki sposób możesz tu i teraz mieć udział w pragnieniu Boga względem kościoła.
  3. Modlitwa Słowem: Jako chrześcijanin musisz wzrastać. Tak jak byłoby to dziwne, gdyby niemowlę ciągle pozostawało niemowlęciem, tak nienormalne jest też to, gdy chrześcijanin nie rośnie. Jak rośniemy w Panu? Dzięki duchowemu mleku i posileniu zawartym w Słowie Bożym! Witness Lee podaje nam sekret, jak przyjmować Słowo Boże w żywy sposób za pomocą modlitwy.