Prawdziwie wolni - Robert Morris

Prawdziwie wolni

Robert Morris

SZARON
Co powstrzymuje cię przed byciem prawdziwie wolnym?

Czy istnieje coś, co cię męczy? Coś, z czym się zmagasz i od czego nie potrafisz się uwolnić, bez względu na to, ile razy próbowałeś? W 2004 roku Robert Morris przemienił akt dawania w swoim bestselerze Błogosławione życie i teraz robi to samo z duchową wolnością w swojej najnowszej książce, Prawdziwie wolni.
Biblia mówi jasno, że niektóre problemy są tylko ludzkimi kłopotami, ale pewne próby, przez które przechodzimy, są działaniem wroga w naszym życiu. W jaki sposób zatem mamy rozróżnić jedno od drugiego?
Prawdziwie wolni pokaże ci znaki ostrzegawcze, które mogą świadczyć o tym, że twoje życie jest otwarte na zło i podpowie, w jaki sposób pokonać wroga i stać się wolnym. Robert Morris za pomocą jasnego, opartego na Biblii nauczania zaprasza cię w podróż do prawdziwej wolności. Autor dzieli się tym, w jaki sposób Bóg pomógł mu odnaleźć wolność od chronicznej choroby, pożądliwości, pokus i niepewności, co pomoże ci wejrzeć w twoje własne troski i zmagania.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się: Dlaczego ciągle powtarzam te same błędy? Dlaczego nie potrafię się zmienić?, to wiedz, że istnieje wyjście! Za pomocą odpowiednich wersetów biblijnych, modlitw i pytań do rozważania lub dyskusji w grupie książka wyjaśnia, w jaki sposób możesz znaleźć trwałe wyzwolenie i żyć jako prawdziwie wolny człowiek.
Robert Morris jest założycielem i pastorem seniorem Kościoła Gateway, ogromnej wspólnoty w Dallas-Forth Worth Metroplex, która powstała w 2000 roku i od tego czasu rozrosła się do ponad trzydziestu sześciu tysięcy aktywnych członków. Robert występuje w cotygodniowym programie telewizyjnym The Blessed Life (Błogosławione życie), który jest oglądany w ponad stu milionach domów w Stanach Zjednoczonych i ponad dwustu krajach na całym świecie. Robert posiada doktorat z literatury i pełni funkcję przewodniczącego rady King’s University. Jest autorem jedenastu bestselerowych książek, m.in. Błogosławione życie, Błogosławiony Kościół oraz Bóg, jakiego nie znałem. Robert i jego żona, Debbie, są małżeństwem od ponad trzydziestu pięciu lat. Mają troje dzieci i sześcioro wnucząt.

Rekomendacje:
Kilka lat temu miałem okazję wysłuchać cyklu wykładów pastora Roberta Morrisa pod tytułem „Prawdziwie wolni”. Do tej pory poruszane przez niego zagadnienie uwolnienia było tym, które z jednej strony odsuwano na bok, traktując jako nie istniejący problem lub też – z drugiej strony – czyniono z niego niemalże centralne przesłanie Biblii. Jak widać po lekturze książek pastora Roberta Morrisa, umieszcza on ów temat uwolnienia we właściwym miejscu i przedstawia go w sposób zrozumiały, zachęcając do zdrowej codziennej praktyki w osobistym życiu chrześcijanina i Kościoła.
Krzysztof Zaręba Pastor Przełożony Społeczności Chrześcijańskiej „Północ”

Książka Prawdziwie wolni we wspaniały sposób przypomina nam, że wokół nas toczy się duchowa walka, ale w Chrystusie mamy zwycięstwo. Ta książka może dać ci nadzieję, bez względu na to, z czym aktualnie się zmagasz.
Joyce Meyer wykładowca biblijny i autorka bestselerów

Prawdziwie wolni wskazuje drogę do rzeczywistego uwolnienia z umysłowych męczarni, autodestrukcyjnych nawyków, nieświadomych pokładów dumy, braku przebaczenia i ukrytych grzechów. Otwiera bramy, przez które Boże Słowo zaopatruje nas w pełnię wolności umysłu, duszy, myśli, nawyków i emocji. Oto skoncentrowana na Chrystusie, całkowicie oparta na Słowie i dana nam przez Boga droga do wolności. Prawdziwie wolni to cierpliwe odkrywanie studiów biblijnych, które objawiają moc Królestwa Zbawiciela, górującą nad tym wszystkim, co demoniczne, zwodnicze i destrukcyjne w naszym życiu.
pastor Jack W. Hayford Chancellor King’s University, założyciel Church on the Way

Rzadko można spotkać kogoś, kto nie walczy z powracającymi grzechami albo grzesznymi wzorcami myśli. Dlatego właśnie nowa książka pastora Roberta, Prawdziwie wolni, jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto jest zmęczony zniewoleniem przez destruktywny ciąg. Szczerość pastora Roberta jest rozbrajająca, a jego sugestie praktyczne, ale – co najważniejsze – jego wgląd w duchowość przemienia życie. Mam nadzieję, że przeczytasz tę książkę i staniesz się Prawdziwie wolni.
Craig Groeschel pastor senior Kościoła Lifechurch.tv  oraz autor książek Wierzący Niepraktykujący oraz Walka