Materiały konferencyjne - David Hogan

Kościół Chrześcijański Miecz Ducha Kalisz
Konferencja

David Hogan
Uzdrowienia, a nawet wskrzeszenia umarłych – takie znaki mają towarzyszyć służbie Davida Hogan.
Jak czytamy na stronie internetowej, Hogan założył swoją służbę – Freedom Minstries – w 1981 roku.
Jej celem jest przekazywanie ewangelii oraz posługa mocą Bożą ludziom, którzy jeszcze jej nie poznali – w szczególności mieszkańcom krajów Ameryki Łacińskiej. Freedom ministries mają przyczynić się do powstania ponad 600 kościołów i nawrócenia ”niezliczonych wiosek”, zwłaszcza w rejonie Meksyku.
Czytamy także, że usługom towarzyszą liczne cuda. Są świadectwa uzdrowienia każdej części ciała po poście, modlitwie i nałożeniu rąk. Ponad czterysta ludzi zostało wzbudzonych z martwych przez moc Bożą, z tego przy 28 przypadkach obecny był David Hogan. Jeśli chodzi o resztę, Bóg odpowiadał miłosierdziem i życiem na prośby pastorów, misjonarzy, gospodyń domowych, liderów i wielu innych chrześcijan, którzy się modlili – napisano .
Hogan urodził się w rodzinie, w której zakorzeniona była tradycja głoszenia ewangelii. Sam jednak przez pewien czas buntował się przeciw ”hipokryzji i Bogu” spędzając życie pijąc i angażując się w przemoc i gangi. Jako pierwsza nawróciła się jego żona i modliła się o jego zbawienie, później przyjął je sam David. Jak sam twierdzi, Bóg rzucił mu wyzwanie by nie będąc hipokrytą, szukał Go i chodził w Jego mocy. Jego życie całkowicie się zmieniło. Został pastorem w niewielkim kościele w stanie Luisjana, w którym każdego tygodnia ”zbawienie przyjmowało wiele dusz”. David i jego żona poczuli powołanie by zostać misjonarzami w Meksyku. Zaczęli od służby dla miejscowych Indian, co było ”długim i trudnym procesem w miejscu, w którym nigdy nie świadczono ewangelii”.
Jak wyjawia David, ”walka z mocami diabelskimi, w tym czarami , bałwochwalstwem i wielbieniem duchów wymaga mocy Ducha Świętego”. Zaczął ”szukać Boga, by wzbudzać ludzi z martwych”. Po czterech latach intensywnej modlitwy i postów zobaczył jak pierwsza osoba otrzymała życie już po zgonie. David i Debbie mają czworo dzieci . Wszystkie razem ze swoimi rodzinami działają w służbie rodziców.