Miejsce  Koscioła i Izraela w Bozym planie - Kazimierz Barczuk

Kazimierz Barczuk

Koinonia
Biblistyka

W Bożym planie zbawienia nie ma dwóch oddzielnych struktur duchowych: Żydzi i Kościół. To jest ta tajemnica, o której mówił apostoł Paweł. Zarówno Żydzi, jak i nie-Żydzi mają być Oblubienica. Wiara w to, ze żydowski Mesjasz umarł za grzechy wierzącego wywodzącego się z pogan, otwiera drzwi do życia wiecznego każdemu, kto wierzy.

Apostoł Paweł mówi do pogan, ze wówczas już nie są obcymi, ale współobywatelami świętych i domownikami Boga. Zachęca nie-Żydów do takiej jakości życia, aby wzbudziło ono zaciekawienie u Żydów. Aby zobaczyli, ze Bóg, którego pokochali, objawił się w Mesjaszu, Jezusie Chrystusie. Że jest On tym, którego warto przyjąć, za Nim pójść i Jemu służyć.

Czas:
1 h 30 min