Nowe przymierze - Reinhard Hirtler

Nowe przymierze

Reinhard Hirtler

SZARON

W życiu chrześcijan Stare i Nowe Przymierze splatają się ze sobą. Przez większą cześć historii Kościoła, zarówno na płaszczyźnie wiary, jak i praktyki, Kościół mieszał ze sobą Stare i Nowe Przymierze, co w znacznym stopniu ograniczało przejawianie się życia i mocy Jezusa Chrystusa w Kościele. Prawdopodobnie poza brakiem zrozumienia i doświadczenia Nowego Przymierza nic innego nie okrada nas z otrzymanego od Boga potencjału i błogosławieństw nieba, które zgodnie z prawem już do nas należą. Kiedy nasze serca rzeczywiście pojmą tę prawdę, będziemy stale cieszyć się życiem pełnym błogosławieństw, zwycięstwa, zaopatrzenia i intymności z Panem.