Dar prorokowania - Keneth E. Hagin

Keneth E. Hagin

Compassion
Poradnictwo

Fakty i mity na temat daru prorokowania. Kenneth Hagin zajmuje się w niniejszej publikacji wyjaśnieniem różnic pomiędzy prorocką służbą a darem prorokowania, pokazuje różnice w prorokowaniu w Starym i Nowym Testamencie oraz wyjaśnia podstawowy cel proroctwa w naszych czasach: „Zatem dar prorokowania jest po to, aby budować Kościół; aby duchowo podnosić wierzących; aby ładować Kościół duchową mocą, jak baterię”.

A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba
żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany. (…)
– I List do Koryntian 14:9