Nowotestamentowy model kościoła - Henryk Wieja

Henryk Wieja

Koinonia
Konferencja

W pierwszych trzech wiekach historii naszej ery nastąpiła potężna ekspansja chrześcijaństwa. Początkowo nowo powstałe wspólnoty naśladowców Jezusa Chrystusa skupiały się wokół kilku ośrodków w większych miastach. Miejsca te można nazwać ówczesnymi Centrami Apostolskimi. Wszystkie były ściśle połączone z Centrum Apostolskim w Jerozolimie. Ich zadaniem było między innymi wysyłanie zespołów misyjnych, złożonych z apostołów i proroków, do miejsc, które nie znały Ewangelii. Dzisiaj Bóg na nowo zaczyna tworzyć takie miejsca na całym świecie, z których cześć współczesnego Kościoła powoli kieruje swój wzrok na to, co obecnie się dzieje w Jerozolimie, w mieście Wielkiego Króla.

Facebook Twitter
Nowotestamentowy model Kościoła - Dodaj do schowka