Luter- on zmieniłświat na zawsze - Joseph Fiennes

Luter- on zmieniłświat na zawsze

Joseph Fiennes

Warto

Marcin Luter, augustianin żyjący w XVI wieku, poprzez osobiste spotkanie z Bogiem doświadcza wewnętrznej przemiany. Zainspirowany lekturą Pisma Świętego dostrzega hipokryzję ówczesnego Kościoła, stanowczo sprzeciwia się praktyce odpustów i spisuje 95 tez. Pomimo surowych konsekwencji, niezachwianie stoi przy Bogu i objawionej Prawdzie. To daje początek ruchowi reformacyjnemu w całej Europie.

• „Luter” to zrealizowany z rozmachem film, który nie idealizuje postaci niemieckiego reformatora, pozwala skupić się na jego dylematach i prześledzić długotrwałe zmagania ze skostniałą instytucją Kościoła. Umożliwia sięgnięcie do korzeni luteranizmu jako wyznania i pomaga zrozumieć jego znaczenie dzisiaj.