Spróbuj policzyć gwiazdy cz.III - Christine Caine

Spróbuj policzyć gwiazdy cz.III

Christine Caine

Konferencja

„Spróbuj policzyć gwiazdy”, pod takim hasłem odbyła się 30 -31 maja w Klubie Politechnik konferencja dla kobiet organizowana przez Kościół Zielonoświątkowy Hosanna w Częstochowie.

Około sześćset kobiet z całej Polski, z różnych kościołów i denominacji przyjechało, aby słuchać inspirujących wykładów, a także aby odnaleźć w swoim życiu pasję, cel i miejsce wyznaczone dla każdego przez Boga, po to by służyć innym. – Choć konferencja ta przeznaczona jest dla świata kobiet, nie jest imprezą o charakterze feministycznym – podkreśla jedna z organizatorek Joanna Kmiecik.
W trakcie konferencji odbyła się licytacja obrazu „Przebudzenie”, częstochowskiej malarki Klaudii Rabendy (sponsorami ramy do obrazu byli Elżbieta Łyczba-Karpowicz i Mateusz Karpowicz, właściciele sklepu „Artysta”), z której dochód przeznaczono na wsparcie kampanii A 21, zajmującej się zwalczaniem i zapobieganiem handlowi ludźmi, w tym też dzieci. Założycielem i osobą prowadzącą A 21 jest jedna z mówczyń konferencji – Christine Caine. Trafficking (handel ludźmi) jest problemem, który dotyka naszego kraju w większym stopniu niż wykazują statystki.
Polska jest krajem zarówno tranzytowym ofiar jak i docelowym. Z tego powodu organizatorzy Konferencji podjęli stałą współpracę z kampanią A21
Dodam, ze jest to druga tego typu impreza organizowana przez Kościół Zielonoświątkowy Hosanna w Częstochowie, w zeszłym roku odbyła się pod hasłem „Otulona miłością Ojca”. Podobnie jak i w tym roku przeprowadzono licytację, z której wpływ przekazano fundacji zajmującej się żywieniem i utrzymaniem dzieci w Afryce.