Nabożeństwo
Słowo na dziś: Łuk. 2:49
Kościół In Plus - z korzyścią dla Ciebie
Nasza misja
Żyjemy naśladując Jezusa kochając Boga i ludzi, głosząc wszystkim Chrystusa i razem tworząc Kościół
KIERUNEK 1.5
czyli gdzie podążamy
Grupy Domowe
pogłębianie relacji z Bogiem i sobą nawzajem
Poradnia małżeńska
wsparcie dla małżeństw w kryzysie
Intencje modlitwy
pomodlimy się w Twojej intencji
zobacz, co dzieje się u nas w najbliższym czasie

Modlitwa według Słowa Bożego

Hill Hazel

Rok wydania:0
Wydawnictwo:Zwycięstwo w Chrystusie
Kategoria:Rozwój duchowy
Dostępność:Dostępna
Recenzje czytelników:
Dodaj recenzję
Twoje imię:
Treść:
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij serce
Gdzie podążamy, czyli KIERUNEK 1.5

Bóg powołał ten kościół i postawił nas w tym mieście i z nim związana jest nasza przyszłość. Kościół ten powinien przede wszystkim działać na zewnątrz, być otwarty na ludzi i odpowiadać na ich potrzeby. Dlatego, idąc za Jezusem, który powierzył nam zadania /Mt 22:37-39/ i /Mt 28:19-20/ obraliśmy kierunek, który nazwaliśmy Kierunkiem 1.5

Kierunek 1.5 - to:

1 - jedna Wizja wyrażona naszą Misją
5 - pięć Celów, które pomagają nam zrealizować Wizję

WIZJA - to stworzony obraz czegoś, wyobrażenie, zamysł. Naszą wizją jest:
Miasto przemienionych ludzi otwartych na Ewangelię /Obj.3:8-9/

MISJA - to ważne zadanie zlecone do wykonania. Wiemy, dlaczego coś robimy:
Żyjemy naśladując Jezusa kochając Boga i ludzi, głosząc wszystkim Chrystusa i razem tworząc Kościół.

CELE - to coś, do czego się dąży, coś, co chce się osiągnąć. Wiemy, co mamy robić. Nasze cele wynikają z zadań jakie Jezus powierzył każdemu z nas /Mt 22:37-39/ i /Mt 28:19-20/. Są nimi:

1. Uwielbienie - to wspólne świętowanie Bożej obecności w nas.
  2. Społeczność - to wspólne tworzenie kościoła we wszystkich jego aspektach.
  3. Ewangelizacja - to głoszeniem każdemu słowem i czynem Dobrej Nowiny o Chrystusie.
  4. Uczniostwo - to osobisty i wspólny rozwój i wzrost w stawaniu się uczniem Jezusa.
  5. Służba - to służenie ludziom w działaniach wewnątrz i na zewnątrz kościoła.
Czytaj całość ///

Celem Grup domowych jest pogłębianie relacji z Bogiem i sobą nawzajem. Odkrywanie w sobie darów, które Bóg nam dał i służenie nimi. To również pragnienie dzielenia się Dobrą Nowiną z niezbawionymi przyjaciółmi.

Cel realizujemy poprzez wspólną modlitwę, praktykowanie wobec siebie nawzajem postawy miłości, szacunku i otwartości, praktyczne docieranie z miłością Chrystusa do niezbawionych przyjaciół, jak również wzajemne wspieranie się w uczeniu, szkoleniu i dawaniu przykładu.

Liderzy Grup domowych:

1. Beata Wrzosek, tel.: 602 635 911
  2. Krzysztof Wrzosek, tel.: 501 256 671

Spotkania odbywają się w różnych miejscach i w różne dni tygodnia.

Osoby pragnące dołączyć się do którejś z grup proszone są o kontakt z liderami służby.

Poradnictwo rodzinne

Zapraszamy Cię do skorzystania z poradnictwa rodzinnego, którego celem jest:

• poradnictwo przedmałżeńskie
  • poradnictwo małżeńskie
  • pomoc w nawiązywaniu zdrowych relacji
  • pomoc w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych, w tym:
    • zdrady małżeńskiej
    • wsparcie w przypadku śmierci współmałżonka lub rozwodu
  • poradnictwo rodzinne
  • pomoc w relacjach rodzic – dziecko
  • przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
  • praca w zakresie powtórnych rodzin
  • poradnictwo indywidualne
  • pomoc, porady i wsparcie dla osób przechodzących kryzysy lub doświadczających problemów emocjonalnych
  • kierowanie do specjalistów w przypadku osób wymagających profesjonalnej pomocy i opieki

Poradnictwem zajmują się Klaudia i Bernard Niesporek.

Od 12 lat Klaudia i Bernard Niesporek zajmują się poradnictwem małżeńskim, przedmałżeńskim i indywidualnym. Organizowali również spotkania dla rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli i pedagogów z okolic Raciborza w kwietniu 2001 i 2002 roku z udziałem wykładowców ze Stanów Zjednoczonych. Klaudia i Bernard ukończyli Szkołę Poradnictwa Rodzinnego I i II stopnia w ramach Chrześcijańskiego Instytutu Biblijnego w Warszawie oraz Institute For Christian Resources w San Jose, USA. Od kwietnia 2004 roku prowadzą poradnictwo rodzinne w Ośrodku Leczenia Uzależnień Chrześcijańskiego Stowarzyszenia „Jerozolima”.

kontakt: poradnictwo.klaudia.bernard@kosciolinplus.pl, tel.: Bernard: 606 648 165

Kościół In Plus

w Kuźni Raciborskiej
zbór Kościoła Bożego w Chrystusie