Dzień w którym spotkałam Jezusa - Viola Frank

SZARON
Świadectwa życia
Wypożyczona
Dwa tysiące lat temu Jezus Chrystus spotykał się z ludźmi takimi jak Ty twarzą w twarz. Z ludźmi załamanymi, niedoskonałymi, czasem przerażonymi, pozbawionymi nadziei. „Dzień, w którym spotkałam Jezusa” to wspaniale opowiedziana historia, która relacjonuje warte uwagi spotkania z pięcioma kobietami z Ewangelii – kobietami, które desperacko potrzebowały odnaleźć poczucie sensu, bezpieczeństwa i celu. Jak my wszyscy, i one zmagały się z błędami przeszłości, niepewnością teraźniejszości i lękiem o przyszłość.
Wraz z Frankiem Violą i Mary DeMuth udaj się  w fascynującą podróż w czasie. Pozwól im opowiedzieć ci znane historie jeszcze raz. Każda historia została opowiedziana przez jej bohaterkę osobiście, z jej własnej perspektywy – lecz każda z nich jest także oparta na solidnych podstawach Ewangelii i wierna realiom pierwszego wieku naszej ery. Książka napisana jest w bardzo dobrym stylu. Odnajdziesz w niej doskonała narrację, nieco inne spojrzenie na pewne sprawy, duchową głębię i odniesienie do Twojego własnego życia – i będziesz tym wszystkim głęboko poruszony.
Jeśli pragniesz odnowienia swojej nadziei, wiary i miłości, ta książka sprawi, że Twoja Biblia odżyje na nowo, Ciebie zaś popchnie prosto w ramiona Twego Pana, którego odkryjesz na nowo.

Frank Viola pomógł już tysiącom ludzi na całym świecie w pogłębieniu ich relacji z Chrystusem i doświadczeniu żywego, prawdziwego kościoła. Więcej na jego stronie: www.frankviola.org

Mary DeMuth współzałożyła wiele kościołów, jest popularną autorką i rozchwytywanym mówcą. Od wielu lat prowadzi bloga o tym, co oznacza życie wolne od więzów. Więcej na jej stronie: marydemuth.com

Recenzje:

„Jezus od zawsze niósł dobrą nowinę kobietom. Prawdopodobnie nigdy jeszcze ten przekaz nie był tak potrzebny jak obecnie. Kiedy czyta się w niniejszej książce o Jego spotkaniach z kobietami, można się zdziwić, że miały one miejsce dwa tysiące lat temu. Jezus w dalszym ciągu niesie kobietom dobrą nowinę”.
– John Ortberg, pastor, autor książki Who Is This Man?

„Ta napisana w formie dziennika książka to prawdziwy skarb! Jej potężny przekaz oparty jest na historiach pięciu załamanych kobiet i ich spotkań z Jezusem, które zmieniły wszystko. Sposób, w jaki Frank i Mary przedstawiają tę historię, pomoże każdej kobiecie, która doświadczyła samotności, odrzucenia czy bólu złamanego serca, odnaleźć nieskończoną łaskę i miłość Jezusa”.
– Lysa TerKeurst, autorka książki The Best Yes – bestsellera na liście magazynu „New York Times”, przewodnicząca duszpasterstwa Proverbs 31 Ministries

„Mary i Frank pozwalają spojrzeć na dobrze znane opowieści biblijne świeżym okiem, okraszają je bowiem kolorami, dają im nowe życie. Jeśli chciałbyś lepiej zrozumieć bogactwo Biblii i jej przesłanie w odniesieniu do XXI wieku, nie możesz przegapić tej książki!”.
– Margaret Feinberg, autorka książek Fight Back with Joy oraz Wonderstruck

„Dzień, w którym spotkałam Jezusa to pokrzepiający wgląd w pięć opowieści o kobietach znanych z Ewangelii. W historie te tchnięto nowe życie, opierając je jednocześnie na uważnym studium realiów tamtych czasów. Szczerze spodobała mi się ta książka, nie mogłem się od niej oderwać. Pozwala ona spojrzeć na Jezusa z większym zrozumieniem, patrzymy na Niego bowiem oczami kobiet, których życie zostało przez Niego nieodwracalnie odmienione. Książka trafiła w bolące miejsca w moim własnym sercu”.
– Craig Keener, profesor i wykładowca akademicki seminarium duchownego Asbury Theological Seminary, specjalizuje się w Nowym Testamencie

„Biblijna beletrystyka autorstwa Mary DeMuth wprowadza nas w pierwsze stulecie, angażując zmysły i wyobraźnię, i pozwala przestudiować serca i umysły kobiet, które spotkały Zbawcę. Następnie Frank Viola otwiera Pismo, aby swoją wiedzą i umiejętnościami pomóc nam w pełni zrozumieć każdą z historii. Połączone głosy autorów ukazują piękno Chrystusa i oferowanego przez Niego odkupienia. Dzień, w którym spotkałam Jezusa to wspaniała książka”.
– Liz Curtis Higgs, autorka bestsellerowej książki Niegrzeczne dziewczynki w Biblii

„Wszyscy pragniemy zajrzeć w karty historii i choć na moment doświadczyć realiów opowieści, które sprawiają, że nasze serca przyspieszają, wiara się umacnia, a życie – zmienia. To właśnie oferują w swojej książce Mary DeMuth i Frank Viola. Po zakończeniu lektury nigdy już nie spojrzysz na Pismo czy boskie stworzenie w ten sam sposób”.
– Holley Gerth, autorka książek You’re Already Amazing oraz You’re Made for a God-Sized Dream

„Pięknie napisany, porywający, cenny tekst. Ta książka, przedstawiająca relacje Jezusa z kobietami, to kwintesencja nauk biblijnych opisana narracją najwyższej klasy”.
– Leonard Sweet, autor bestsellerów, profesor uniwersytetów George Fox University i Drew University, główny współautor portalu Sermons.com

„Opowieść, historia, ewangelia. Ta książka umiejętnie łączy te elementy. Od razu przypadła mi do gustu. Wstrzymywałam oddech, czytając o kobietach, które spotkały Jezusa. Uwielbiam książki, które sprawiają, że moja miłość do Jezusa wzrasta. Frank Viola i Mary DeMuth stworzyli wspólnie mistrzowski przykład biblijnej beletrystyki, który przypomina nam, co Jezus czuje do grzeszników dramatycznie potrzebujących odkupienia. On nas kocha. Przyszedł, aby nas zbawić. Rozkoszujcie się każdą stroną tej książki – będziecie zadowoleni, że tak zrobiliście”.
– Susie Larson, prezenterka ogólnokrajowego radia, autorka książki Your Beautiful Purpose