Etapy budowy naszego budynku

"Bo u Boga żadna rzecz nie jest niemożliwa."
/Łk 1:37/

Istotą kościoła nie jest jego budynek, ale ludzie i klimat relacji jaki wytwarzają. To fascynujący żywy organizm. JEGO ciało.

Jaką więc rolę spełnia budynek kościoła? Budynek jest miejscem, które ma przyciągać i uzewnętrzniać to, kim są ci, którzy tam chodzą i Kogo reprezentują. W przedstawionej koncepcji tak właśnie widzimy to miejsce.

Jest to dla nas wielkie przedsięwzięcie finansowe, do którego zapraszamy każdego, kto chciałby przyłączyć się do tego dzieła.

Dziękujemy za każdy dar.

PRZELEW TRADYCYJNY:

Bank ING, numer konta: 17 1050 1328 1000 0023 5155 5780
Euro: PL81 1050 1344 1000 0090 8166 0210 (SWIFT: INGBPLPW)

Tytułem: "Darowizna na budynek"

Kościół In Plus w Kuźni Raciborskiej
ul. Topolowa 39
47-420 Kuźnia Raciborska

Poniżej przedstawiamy etapy budowy:

październik
Ściany sali

Widać już zarys sali. Jest radość!

Ściany sali

Cegła za cegłą i mury wyrastają z fundamentów. Jest radość!

sierpień
Scena i ściany

Etap II rozpoczęty! Firma DAR-BUD zaczęła prace przy budowie sceny i ścian wokół niej.Jest radość!

Schody

Własnymi siłami (wykorzystując pozostały mat. z fundamentów) wykonaliśmy schody. Można bezpiecznie schodzić, a nawet wchodzić :-))

Garaż i przesunięcie ogrodzenia

Męskie spotkanie na działce przy ognisku. Prace przy garażu i ogrodzeniu to dodatek 😊

styczeń
Fundament w 3 minuty

Zapraszamy na krótki timelapse z powstawania fundamentu naszego budynku

styczeń
Fundament gotowy

I etap budowy zakończony! Fundament i wszystkie prace ziemne związane z przyłączem kanalizacji, wody i odgromami – wykonane! Firma WITAN spisała się na medal! Dziękujemy 😊

grudzień
Podłączenie uziemienia

Przyszła śnieżna i mroźna zima i na pewien czas wstrzymała prace. Jednak część zaplanowanych prac udało się wykonać.
W Sylwestra własnymi męskimi siłami podłączaliśmy uziemienie wokół budynku.

Wykonywanie ścian fundamentowych

Listopadowa aura była przychylna pracom ziemnym. Większość fundamentów i ich ścian zostało wykonanych. Patrząc na kolumny widać już zarys sceny. Prace w toku.

październik
Zalewanie fundamentów

Stopy, ławy i ściany fundamentowe od strony południowej i zachodniej budynku zostały wylane. Prace idą pełną parą!

Budowa fundamentów

Firma WITAN z Żor rozpoczyna prace ziemne. Dzieje się!

Wykonanie przyłącza energetycznego

czyli ... kabel, który łączy ludzi 😊

Budowa ogrodzenia

Własnymi męskimi siłami wykonujemy tymczasowe ogrodzenie. Pasji i chęci do pracy nam nie brakuje :-))

Budowa wjazdu

Firma FRB wykonuje zjazd z głównej drogi na działkę.

2021Projekt budowy

Wykonany został projekt budowlany przez Biuro Projektowe ACKEE z Raciborza. Mamy komplet dokumentacji i co najważniejsze pozwolenie na budowę.

2018Zakup ziemi

Po rocznych staraniach zakupiliśmy od Urzędu Miasta działkę budowlaną.