Odważne przywództwo - Bill Hybels

Bill Hybels

Książka Odważne Przywództwo, będąc swojego rodzaju „studium
przypadku” nie została napisana przez Billa Hybells’a jako kolejny podręcznik
w dziedzinie rozwoju przywództwa. Opisując swoje osobiste doświadczenia
i praktyczne kroki, autor, w sposób komplementarny rysuje obraz lidera, który z odwagą wkracza w nieznane, pozostając wiernym zasadom i wartościom, inwestuje w rozwój innych ludzi, rozwijając w ten sposób swój kościół. Książka ta poświęcona jest w całości rozwojowi kościoła. Bill Hybells wskazuje w niej na ważność duchowego rozwoju lidera, oddania Bogu, modlitwy i posłuszeństwa Jego Słowu. Jednak nie jest to książka, z której czerpać mogą tylko liderzy chrześcijańscy. Uważny Czytelnik odkryje, że ukazane w niej zasady są obowiązujące dla wszystkich przywódców, bez względu na to, na czele jakiej organizacji stoją i jaką grupę ludzi prowadzą. Przywództwo jest adogmatyczne i w tej książce jest to zauważalne.
Ufam, że przez wydanie tej publikacji w języku polskim, oddajemy
do rąk Czytelnika narzędzie, które pozwoli liderom chrześcijańskim ale
również politycznym, społecznym czy biznesowym zadbać o swój osobisty
rozwój, a tym samym o rozwój przywództwa w Polsce.