Miłość działa - Bob Goff

Bob Goff

SZARON
Świadectwa życia
Jako student spędził szesnaście dni na Pacyfiku z pięcioma kolegami i skrzynią konserw. Jako ojciec zabrał swoje dzieci na wycieczkę po świecie, aby mogły zjeść lody z przywódcami krajów. Nawiązał przyjaźnie w Ugandzie, gdzie polubili go na tyle, aby powierzyć mu funkcję konsula swojego kraju. Zalecał się do swojej żony przez trzy lata, zanim zgodziła się pójść z nim na randkę. Jego oceny nie były wystarczająco dobre, żeby dostać się na prawo, więc przesiadywał na ławce pod gabinetem dziekana przez siedem dni, dopóki ten w końcu go nie przyjął.
Bob Goff stał się czymś w rodzaju legendy, a jego przyjaciele uważają go za najlepiej strzeżoną tajemnicę świata. Jednak to oni długo nalegali, aby napisał książkę, co też ostatecznie uczynił. Jest ona pełna refleksji i historii z życia zachwycająco ujmujących ludzi. Co go napędza? Miłość. Ale nie jest to ten rodzaj miłości, który zatrzymuje się na myśleniu i uczuciach. Bob jest przekonany, że miłość podejmuje działanie. Bob wierzy, że Miłość działa.

A kiedy Miłość działa, życie zaczyna być interesujące. Każdy dzień zmienia się w zabawną, fantazyjną i znaczącą szansę, aby uczynić wiarę prostą i realną. Każdy rozdział jest historią, a historie układają się w książkę, którą jest życie. Życie mamy tylko jedno, więc lepiej go nie przegapić.

Lekka i zabawna, unikalna i głęboka. Lekcje, które autor wyciąga z życia, zainspirują was do bycia sekretnie niewiarygodnymi.

Bob GOFF jest założycielem organizacji non-profit Restore International, która walczy z niesprawiedliwością względem dzieci w Ugandzie i Indiach. Autor współzarządza również kancelarią prawniczą Goff&DeWalt w Waszyngtonie oraz sprawuje funkcję Honorowego Konsula Republiki Ugandy w Stanach Zjednoczonych. Jest wykładowcą kontraktowym w Pepperdine Law School oraz na Uniwersytecie Point Loma Nazarene w San Diego, gdzie mieszka ze Słodką Marią i ich ukochanym pudlem.

Rekomendacje:

Jeśli ta książka nie przyspieszy bicia twojego serca, zarezerwuj najbliższy lot do Kliniki Mayo.
BILL HYBELS,  PASTOR PRZEŁOŻONY, WILLOW CREEK COMMUNITY CHURCH, PRZEWODNICZĄCY STOWARZYSZENIA WILLOW CREEK

Bob Goff jest jednoosobowym tsunami łaski i huraganem miłości. Nie tylko mówi o zmianie, ale naprawdę zmienia – w tak żywy sposób, jak Miłość działa. Mimo to po przeczytaniu książki nie tyle podziwiamy autora, co budzi się w nas głębokie poczucie, że my również mamy rolę do odegrania w historii, którą Bóg przed nami odkrywa.
LOUIE GIGLIO,  PASSION CONFERENCES/PASSION CITY CHURCH

Interesująca i poruszająca opowieść (której korzenie sięgają organizacji Young Life), która kończy się wyzwaniem i prowokacją: „miłość działa”, a Bóg może posłużyć się właśnie tobą!
DENNY RYDBERG,  PREZES ORGANIZACJI YOUNG LIFE

Raz na jakiś czas pojawia się człowiek pokroju Boba Goffa, aby przypomnieć nam, że niektóre rzeczy mają większe znaczenie od innych. Książka Miłość działa jest jak gwiazda polarna – skłoni cię do przeorientowania swojego życia i energii na to, co jest najistotniejsze. Nie tylko zachęca do wykorzystania danego przez Boga potencjału, ale zaprasza również do bycia częścią działania Boga poza granicami naszych możliwości.
REGGIE JOINER, ZAŁOŻYCIEL I DYREKTOR GENERALNY ORANGE