Pocałunek Nieba - Wojciech Walaszczyk

Pocałunek Nieba

Wojciech Walaszczyk

SZARON

Książka, którą trzymasz w dłoniach, jest opisem wydarzeń, jakie miały miejsce na przełomie listopada i grudnia 2018 roku w Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku, kiedy to „Niebo pocałowało ziemię”. Autor nie tylko relacjonuje samo wydarzenie, ale także dzieli się tym, czego Bóg nauczył go podczas tego szczególnego czasu nawiedzenia. Z kolei ostatnia cześć książki zawiera inspirujące świadectwa ludzi, w życiu których „Pocałunek Nieba” pozostawił trwały ślad. Po tej lekturze w twoim sercu zapłonie pragnienie Bożej obecności i rozbudzi się głód działania Ducha Świętego - Tego, który wymyka się wszelkim schematom i nieustannie zaskakuje swoją mocą.

Rekomendacje:

Dlaczego uważam, że warto tę książkę przeczytać? Chociaż nie byłem w Winnicy w trakcie Pocałunku Nieba ani razu, miałem na bieżąco kontakt z pastorem Wojtkiem Walaszczykiem od samego początku i w trakcie, gdy to się działo. Słuchałem relacji i oglądałem nagrania ze spotkań. Jestem przekonany, że Pan Bóg w szczególny sposób nawiedził ich w ciągu tych zaledwie kilku dni specjalnych spotkań. Świadectwo o tym, co się wydarzyło, będzie dla Ciebie zachętą, bo jeśli Bóg mógł nawiedzić wspólnotę w Rybniku, dlaczego nie miałby tego samego zrobić dla Ciebie, dla Was? Niech ta opowieść wzbudzi w Tobie głód większej obecności Bożej i doprowadzi do spotkań z Nim – posłanym na ziemię Duchem Świętym. Ten głód to jeden z warunków Bożego nawiedzenia. Według mnie zasadniczy i właściwie wystarczający. Kiedy coś takiego się dzieje, to zazwyczaj zadajemy sobie pytanie, co oni zrobili, że przyszło takie błogosławieństwo? Jak bardzo usilnie modlili się, jakim sposobem to „ściągnęli” na ziemię, czym sobie na to „zasłużyli”? Uważam to pytanie za błędne. Uważam, że nie dlatego doświadczyli Bożego dotknięcia, ponieważ jakoś szczególnie wołali do Boga lub w jakiś inny sposób „zasłużyli” na nie. Sądzę, że raczej chodziło o to, że się doskonale nadawali, aby takie poruszenie przyjąć. Bóg wiedział, że je przyjmą i wykorzystają właściwie. To jest istota sprawy: głód większej Bożej obecności i gotowość przyjęcia osoby Ducha Świętego. Przyjęcia Go z należnym Jemu szacunkiem, który przysługuje Bogu przebywającemu pomiędzy ludźmi.
Więcej cennych uwag i wskazówek dotyczących współpracy z Duchem Świętym znajdziesz w treści tej książki. Zachęcam do lektury. Niech głód Boga, Jego obecności i mocy napełni Twoje serce!

Andrzej Nędzusiak, Kościół Boży w Chrystusie

Książka pt. „Pocałunek Nieba” to opis duchowego nawiedzenia Kościoła, który zapragnął więcej obecności Ducha Świętego w swoim życiu.
Nie możemy zorganizować „Bożego nawiedzenia”, ale możemy tak ustawić nasze żagle, że kiedy Bóg zdecyduje zesłać z nieba swój wiatr, będziemy mogli go w nie złapać. Proste przesłanie w tej kwestii brzmi zatem tak: duchowe ożywienie przychodzi od Boga. On jest jego jedynym źródłem, istotą (treścią, kwintesencją) oraz poręczeniem jego autentyczności. Takie nawiedzenie zmienia życie ludzi, a przez to również i Kościół.
Pocałunek Nieba, jakiego doświadczył Kościół Winnica, to nie emocje czy wypracowana ekscytacja, to raczej duchowe poruszenie, które przynosi świadomość nieustannej Bożej obecności. Ono pochodzi od Boga, jest dla Niego i pokazuje nam Jego naturę i chwałę. On zastosuje każde możliwe działanie, aby powołać je do bytu.
Polecam książkę „Pocałunek Nieba”, ponieważ byłem naocznym świadkiem cudownej Bożej obecności w tym Kościele, prowadząc tam wykłady na konferencji „Power Bank” poświęconej darom Ducha Świętego. Ten czas był dla mnie inspiracją.
Życzę pastorowi Wojtkowi oraz całej Wspólnocie kontynuacji oraz doświadczania Bożego ognia w codziennym życiu i służbie. Pamiętajcie: CIĄGLE JEST WIĘCEJ!

Leszek Mocha, Pastor Kościoła Zielonoświątkowego „Oaza” w Jastrzębiu Zdroju oraz prezbiter Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w RP