Jak wygląda zdrowy kościół? - Mark Dever

Jak wygląda zdrowy kościół?

Mark Dever

Fundacja Ewangeliczna Toruń
Poradnictwo

Mark Dever, autor książki, pomaga chrześcijanom rozpoznać kluczowe cechy zdrowego kościoła: ekspozycyjne zwiastowanie, biblijną teologię i właściwe zrozumienie ewangelii, a następnie wzywa nas, abyśmy rozwijali te cechy w naszych kościołach. Biorąc przykład z autorów Nowego Testamentu, Mark wzywa wierzących, aby wiernie wykonywali swoją część pracy w życiu lokalnego kościoła (zboru). Książka „Jak wygląda zdrowy kościół?” zawiera ponadczasowe prawdy i praktyczne zasady, które pomogą każdemu z nas dobrze wywiązać się z roli, jaką Bóg powierzył nam w Ciele Chrystusa.

Wartość zdrowia nie musi być doceniana, dopiero wówczas, gdy nam go zabraknie. Szczególnie jest to ważne, gdy myślimy o duchowym zdrowiu kościoła. Wierzę, że ta pozycja będzie wsparciem dla wielu społeczności i wspólnot, nie tylko przypominającym o wartości duchowego zdrowia, ale również pomagającym zrozumieć zasady pielęgnowania go w każdej sferze życia kościoła.
Pastor Tomasz Chyłka,
Kierownik Chrześcijańskiej Szkoły Misyjnej w Jastrzębiu

Z upływem lat widzę coraz wyraźniej, że zbór jest podstawowym ośrodkiem i narzędziem działania Boga na ziemi. Potrzeba, by każdy chrześcijanin należał do zboru, miłował swój zbór i wpośród organizacji para kościelnych traktował go priorytetowo. Niech ta książka przyczyni się do wzmocnienia w nas takich postaw.
Pastor Marian Biernacki