Luter- on zmienił świat na zawsze - Joseph Fiennes

Luter- on zmienił świat na zawsze

Joseph Fiennes

Marcin Luter, augustianin żyjący w XVI wieku, poprzez osobiste spotkanie z Bogiem doświadcza wewnętrznej
przemiany. Zainspirowany lekturą Pisma Świętego dostrzega hipokryzję ówczesnego Kościoła, stanowczo
sprzeciwia się praktyce odpustów i spisuje 95 tez. Pomimo surowych konsekwencji, niezachwianie stoi przy
Bogu i objawionej Prawdzie. To daje początek ruchowi reformacyjnemu w całej Europie.
„Luter” to zrealizowany z rozmachem film, który nie idealizuje postaci niemieckiego reformatora, pozwala
skupić się na jego dylematach i prześledzić długotrwałe zmagania ze skostniałą instytucją Kościoła. Umożliwia
sięgnięcie do korzeni luteranizmu jako wyznania i pomaga zrozumieć jego znaczenie dzisiaj.
„Epicki, zachwycająco piękny”. The New York Times
PRODUCENT ORYGINAŁU: NFP* / www.NFP.de