Kościół świadomy celu - Warren Rick

Kościół świadomy celu

Warren Rick

Koinonia

Autor i założyciel jednego z największych kościołów Ameryki – Saddleback Church w Lake Forest, dzieli się własną, inspirującą historią powstania i rozwoju wspólnoty, która w przeciągu 25 lat urosła do rozmiarów 25 tysięcy wiernych.

Niezwykły zbiór doświadczeń Ricka Warrena uczynił tę książkę prawdziwie wiarygodną, tchnącą nadzieją i zachęcającą do tego, by zgodnie z Bożą naturą przyczyniać się do wypełniania misji kościoła tu, na ziemi.

Zdrowy rozwój wspólnot ludzi wierzących musi być oparty na świadomości celu, jaki Bóg wyznaczył dla kościoła, który jest zbiorowością ludzi realizujących Boże cele. Książka oparta na solidnych podstawach biblijnych skłania do spojrzenia na Kościół w świeży i odkrywczy sposób.

"Jeśli twój kościół jest oparty na zdrowych zasadach, będzie doświadczał wzrostu w sposób naturalny" – twierdzi Rick Warren. Ale nawet jeśli twój lokalny kościół miałby nigdy nie osiągnąć rozmiarów kalifornijskiego Saddleback, warto zaczerpnąć choćby kilka pomysłów, które wesprą jego zdrowy rozwój, zgodny z Bożym przeznaczeniem.

"Kościół Świadomy Celu" to pozycja, która w prosty, a zarazem całościowy sposób pokazuje cele Kościoła. jest to książka nie tylko dla pastorów, chociaż każdy pastor powinien ja przeczytać, książka, do której na pewno będą wracali Ci, którym bliski jest rozwój i cel Kościoła.