Boży Generałowie Wielcy Reformatorzy - Roberts Liardon

SZARON
Świadectwa życia

Każde pokolenie potrzebuje reformacji

Niniejsze dzieło poświęcone jest wielkim reformatorom chrześcijaństwa minionych wieków. John Wycliffe, Jan Hus, Marcin Luter, Jan Kalwin, John Knox i George Fox wpłynęli na bieg dziejów, dokonując nieodwracalnych zmian w obrębie Kościoła, edukacji, kultury, polityki i stosunków społecznych. Mieli odwagę stanąć w obronie prawd ewangelii i przeciwstawić się wszechwładnemu wówczas w Europie religijnemu systemowi władzy. Książka Robertsa Liardona umożliwia współcześnie żyjącym zrozumienie procesu reformacji.
Czytając o ludziach, którzy poświęcili wszystko, walcząc dla Boga, docenisz wolność religijną oraz znajdziesz zachętę, by żyć w mocy Słowa Bożego każdego dnia.
Polskie wydanie zostało wzbogacone o liczne przypisy. Dodano także listy dzieł reformatorów oraz rekomendowane pozycje bibliograficzne, które ukazały się na polskim rynku

O autorze
Roberts Liardon – założyciel Embassy Christian Center oraz szkoły biblijnej Spirit Life w Irvine w stanie Kalifornia. Autor wielu popularnych książek, które przetłumaczono w sumie na dwadzieścia siedem języków. Założyciel Muzeum Historii Reformatorów i Przebudzeniowców w Kalifornii

Z zadowoleniem przyjmuję ukazanie się książki Robertsa Liardona „Boży generałowie”, (…) bo nic tak nas nie inspiruje jak życie innych ludzi. Książkę tę polecałbym w  pierwszym rzędzie osobom (…) chcącym poznać owych Bożych generałów – jak określa ich autor – w ich działaniu naznaczonym wiernością Bogu i Jego pragnieniom odnawiania swojego Kościoła. Autor barwnie opowiada o swoich bohaterach, przedstawiając wiele szczegółów z ich życia prywatnego, opisując ich emocje i przeżycia, dzięki czemu postaci te schodzą z piedestału i nabierają zwykłych ludzkich cech.
Dr Włodzimierz Tasak, doktor teologii, historyk, pastor, rektor Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie