Bóg który jest tam - Dr Donald Arthur Carson

Bóg który jest tam

Dr Donald Arthur Carson

Poligraf

"Książka Dona Carsona "Bóg, który jest tam jest" unikalną i ważną publikacją z wielu powodów. Publikacja ta nie jest ani tradycyjną książką teologiczną, ani przeglądem Biblii. Rozwija on cały zarys biblijnej opowieści poprzez soczewki charakteru i działań Boga. Jako narzędzie posługi duszpasterskiej może być używana do ewangelizacji, przedstawia bowiem tak dokładnie doktrynę Boga, podobnie do tego, jak apostoł Paweł czyni to na Wzgórzu Marsowym w rozdziale 17 księgi Dziejów Apostolskich. Ale również czyni to, co czyniły katechizmy kościołów Reformacji: dostarcza chrześcijanom podstawową wiedzę o wierzeniach i postępowaniu biblijnym. Za wszelką cenę zdobądźcie tę książkę!”

– Tim Keller, pastor, Redeemer Prezbiteriański Kościół, Nowy Jork

„Jest to bardzo potrzebna książka. D.A. Carson jest jednym z nielicznych biblijnych uczonych, którzy są uzdolnieni do pisania prosto i w przyciągający sposób. Żyjemy w czasach, kiedy ludzie przyjmują lub odrzucają Biblię nawet bez znajomości tego, co ona zawiera. Carson dokonuje mistrzowskiego zadania wyjaśnienia Pisma Świętego, tak że osoba, która nigdy nie otworzyła Biblii, jest zdolna ją zrozumieć. Jednocześnie ci, którzy wzrastali na nauce Biblii, znajdą wartościowe i oczywiste prawdy, które poprowadzą ich do głębszego wielbienia i poczucia wielkości Boga, któremu służymy”.