Praktyczny przewodnik po darach duchowych - Randy Clark i Mary Healy

Praktyczny przewodnik po darach duchowych

Randy Clark i Mary Healy

Wyd. Dawida

Celem tej książki jest pokazanie niezwykłej mocy znaków i cudów w budowaniu Kościoła i głoszeniu Dobrej Nowiny oraz wyjaśnienie, jak sprawić, aby zaczęto ich używać zarówno w życiu rodzin, jak i całej lokalnej wspólnoty Kościoła. Wyjątkowość jej polega na ekumenicznym podejściu do kwestii darów. Jest to odpowiedź na powstałe w ostatnim czasie głębokie pragnienie jedności pojawiające się wśród wielu chrześcijan.

Książka została napisana wspólnie przez protestanta (Randy Clark) oraz katoliczkę (Mary Healy), aby pokazać, że katolicy i protestanci mogą mówić o darach duchowych jednym głosem. Mimo że zwyczaje w naszych Kościołach są zupełnie inne, okazuje się, że odnośnie do Ducha Świętego mają wiele wspólnego. Możemy się od siebie wiele nauczyć.

Częścią Bożego planu wylania Ducha w obecnym czasie jest przywrócenie jedności między chrześcijanami. Największym dziełem Ducha Świętego jest zjednoczenie członków Ciała Chrystusa niemożliwą do przerwania spójnią miłości, która opiera się na doskonałej miłości samego Boga.