Żyjąc żywym Bogiem - Georgr Smeaton, John Owen

Żyjąc żywym Bogiem

Georgr Smeaton, John Owen

Doktryna o Duchu Świętym, powstające wokół niej błędy i nieporozumienia stały się powodem napisania tej książki. W pierwszej części George Smeaton prezentuje rozwój doktryny w historii kościoła, ujęcie kwestii Ducha w poszczególnych częściach Biblii, a także najważniejsze zagadnienia – Duch a Jezus, natchnienie proroków i apostołów, czy działanie Ducha w Kościele. Część druga autorstwa Johna Owena mówi o praktycznym wymiarze więzi z Duchem Świętym, zasadach jego działania w życiu człowieka wierzącego. Książka porusza temat o tyle ważny, że to właśnie Duch Święty jest osobą najbliższą wierzącemu, osobą, która działa w człowieku realizując Boży plan.