Kościół pośród min - Tomasz Kmiecik

Kościół pośród min

Tomasz Kmiecik

Poradnictwo

Czy próbowałeś kiedykolwiek przejść przez pole minowe? Już sama myśl o tym, że mógłbym znaleźć się w takim miejscu przeraża.
Pomyśl teraz o polach minowych, przez które musisz przejść – jesteś sam i nie możesz na nikogo liczyć. Jak się czujesz?
Z pewnością czułbyś się lepiej, gdybyś miał obok siebie przewodnika albo chociaż podręcznik, mówiący o tym, jak poruszać się po polu minowym, jak rozpoznać „miny przeciw kościelne” i jak nie wylecieć w powietrze?

Dlatego waśnie powstał ten krótki „poradnik duchowego sapera”, aby pomóc Tobie i twojemu kościołowi.
Każdy kościół, bez względu na denominacje, żyje i porusza się po polach minowych diabelskich pułapek. Możemy unikać wielu nieszczęść i bólu, jeśli wiemy, jak działają „miny przeciw kościelne” i potrafimy je odpowiednio wcześnie rozpoznać, rozbroić i omijać.